ERIREISIJAD

LASTEGA PERED
Lapsed reisivad üha sagedamini üksi, pere ja õdede-vendadega. Meie eesmärgiks on muuta ka nende lennureis võimalikult sujuvaks, lihtsaks ja meeldivaks.

Enne lendu
Juba reisi broneerides tasub mainida, kui lapsreisijale on vaja lennu ajal mingeid eriteenuseid nagu näiteks laste toitu või beebikorvi. Enamikus lennujaamades nagu näiteks Helsinki-Vantaas on olemas laste mängu- ja hoolderuumid. Lastega pered üritatakse lasta lennukisse enne teisi reisijaid. Lapsevankrid transporditakse koos muu lennuks registreeritud pagasiga lennuki pagasiruumis. Erandiks on väikeste ratastega ja kergemad kokkupandavad jalutuskärud, mille võib mõningates lennujaamades (näiteks Helsingis liinilennule minnes) vajadusel viia lennukisse mineku väravani, kus need lennuki uksel antakse ära eelisõigusega pagasiruumis transportimiseks. Sel juhul peaks värava juurde minema juba aegsasti, et käru saaks õigeaegselt pagasiruumi paigutada. Reisijate salongi kokkupandavaid jalutuskärusid siiski autumaatselt ei lubata, sest kui lennuk on täis, on käsipagasi jaoks ettenähtud ruum küllaltki piiratud. Helsinki-Vantaa lennujaamas on saadaval Lennuameti laenukärusid, millega võib samuti minna kuni väravani.

Читайте также:  PAGAS

Lennu ajal
Alla 2-aastastele sülelastele eraldi kohta ei broneerita. Sülelastele on laiema konstruktsiooniga Finnair lennukites mõned beebikorvid, mis tasub tellida juba reisi broneerimisel. Beebikorv kinnitatakse lennu ajaks kas lennuki seina külge või paigutatakse põrandale jalgade juurde. Laps võib lennu ajal magada või korvis lebada. Sel ajal peab tõmbelukuga kinnitatav kaitse olema kinni. Lennuki õhkutõusmise ja maandumise ning heitlike ilmastikuolude korral istub sülelaps oma hooldaja süles ja talle antakse spetsiaalne turvavöö (1 sülelaps / täiskasvanu). Beebikorvi kasutav laps tohib kaaluda kõige rohkem 15 kg. Suuremate lennukitüüpide mõnedesse WC-desse on paigaldatud mähkmete vahetamiseks mõeldud laud. Lastele jagatakse lennu ajal ka oma meelelahutust või mänguasju. Lennukites, kus on video- ja audioaparatuur, esitatakse lastele pikematel lendudel oma muusikat ja joonisfilme. Lennu ajal hoolitseb reisipersonal lastega perede ja nende vajaduste eest, mh uurides neile sobivat aega einestamiseks.
Alla 18-aastastele lapsreisijatele on mõeldud Finnair Plus klubi, mille liikmeks lapsed võivad astuda Finnairi liinilendudel. Liitumisblankette saab lennupersonalilt.

Читайте также:  LENNUFIRMA VASTUTUS

Pärast lendu
Saabumisel tehakse kõik selleks, et väravas sihtkohta toimetamiseks loovutatud kärud antaks reisijatele üle kohe lennuki välisukse juures. Mõnedes välismaistes jaamades on erandeid, mis tulenevad vastava lennujaama turvareeglitest, ning seal saavad reisijad kärud koos muu pagasiga pagasilindilt.

admin